Japon Ve Iceman Bir Arada

  • 15/10/2017 20:13:49

  • 15/10/2017 20:13:49

Açıklamalar:

Ölçüler: 100x40x50 ve (Yavruluk)70x25x35
Canlı Türleri: Japon türleri, vatoz, iceman, mavi prenses
Bitki Türleri: Yapay
Tankın Yaşı: 2 hafta
Filtrasyon ve Işıklandırma: Bluemoon flor...
Tasarım ve Dekorasyon: Samet Şahin

Yorumlarınızı Bekliyorum
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/200452/151020172013111.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/200452/151020172013131.jpg[/IMG]
YORUM YAZ
Profil resmi
Emreytr - 20:20
Hayırlı olsun çok güzel olmuş akvaryumunuz , ama japon balığı ile çiklet beslenmez çikletler japon balığının kuyruklarını isiracaktir .
Profil resmi
Sheyda27 - 20:42
O akvaryumda katliam cikar yakinda[:cik:]
Profil resmi
Kromatit - 20:44
[IMG]http://www.gifsitesi.com/gif-baglanti/yY4keAjo7Xih/alkis.gif[/IMG]
Profil resmi
nzmdrk - 20:46
[QUOTE=Sheyda27]O akvaryumda katliam cikar yakinda[:cik:][/QUOTE]
Ozellikle mavi prensesler sert baliklar. Japonlari yasatacaklarini sanmiyorum.
Profil resmi
sametsahincomtr - 22:26
[QUOTE=Emreytr]Hayırlı olsun çok güzel olmuş akvaryumunuz , ama japon balığı ile çiklet beslenmez çikletler japon balığının kuyruklarını isiracaktir .[/QUOTE]

[QUOTE=Sheyda27]O akvaryumda katliam cikar yakinda[:cik:][/QUOTE]

[QUOTE=nzmdrk]
Ozellikle mavi prensesler sert baliklar. Japonlari yasatacaklarini sanmiyorum.[/QUOTE]

Yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize. Benim akvaryum geçmişim birkaç hafta bundan önce balık hiç beslemedim. 2,5 yaşında oğlum sebep oldu ve şimdi başından ayrılamıyorum, enteresan. Bu balıkları bir aracıdan aldım ve aracı olan arkadaşım cikletle japonların birbirine alıştırıldığını söyledi. Ben de çok izledim kafa atıyormu diye ama bir problem yok 3 haftadır. Sadece şunu farkettim bir ara akvaryuma ağaç kovuğu koydum ve iceman in kovuğu hemen sahiplendiğini farkettim. Bunu izleyen saat içerisinde kovuğa yaklaşan japonlara kafa atmaya başladı. Sonrasında vatoz kavuğu sahiplendi, iceman vatoza müdahale edemeyince kovuğu vatoza bıraktı ve kendisi gene japonlarla mutlu mesut yaşamaya devam etti. Bu hırçınlığı yarım gün sürdü sonra eskisi gibi süt liman. Bu tarz değişikliklerde takip etmek gerek tabiki sonuç itibari ile hayvanağız bunlar, tedbirli davranmakta fayda var. Muhtemelen japonları iceman türü bir balıkla takas edeceğim. Japonlar yavru yaparlarsa bu fikrim de değişebilir.
Profil resmi
sorceres - 15:20
Samet Bey öncelikle bu güzel hobiye hoş geldiniz. Araştırma yaptıkça daha sağlıklı bir akvaryum kuracak ve şuan aldığınız hazzın kat ve kat fazlasını alacaksınız. Balık kaybı yaşamadan japonları elden çıkartıp daha dayanıklı olan cichlid türleriyle değiştirin. Başlangıç için cichlid türleri idealdir. Özellikle iceman, sarı prenses gibi olan türler. Mavi ışık balıkları strese sokacaktır. Gün ışığı ile değiştirmenizi öneririm. Yemlemeyi de fazla yapmayın. Sabah ve akşam günde iki kez balıkların kısa sürede tüketecekleri kadar atın. Yem artığı olmasın tankta. Tetra veya Sera marka yemleri her petshop da bulabilirsiniz. Onlardan temin edin. Balıkların yediği yem bağışıklıkları için önemlidir.
Profil resmi
sametsahincomtr - 23:13
[QUOTE=sorceres]Samet Bey öncelikle bu güzel hobiye hoş geldiniz. Araştırma yaptıkça daha sağlıklı bir akvaryum kuracak ve şuan aldığınız hazzın kat ve kat fazlasını alacaksınız. Balık kaybı yaşamadan japonları elden çıkartıp daha dayanıklı olan cichlid türleriyle değiştirin. Başlangıç için cichlid türleri idealdir. Özellikle iceman, sarı prenses gibi olan türler. Mavi ışık balıkları strese sokacaktır. Gün ışığı ile değiştirmenizi öneririm. Yemlemeyi de fazla yapmayın. Sabah ve akşam günde iki kez balıkların kısa sürede tüketecekleri kadar atın. Yem artığı olmasın tankta. Tetra veya Sera marka yemleri her petshop da bulabilirsiniz. Onlardan temin edin. Balıkların yediği yem bağışıklıkları için önemlidir.[/QUOTE]
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum hatta araştırmaya ve görüşmelere başladım. Japonlarım ile iceman takas edecek arkadaşlar arıyorum. japonlarım muhtemelen 1 ay için de yavru verecekler, esasında onları da görmek istemiyor değilim. Hayırlısı bakalım.
Profil resmi
Enginsaglam - 13:26
Sağolsun herkes yazmış , umarım bir katliam çıkmadan en yakın zamanda tek türe bakarsınız, japon balığından yavru almak ta ayrı bir konu ve özel birşey inş başarılı olursunuz
sağlıklı hobiler
Profil resmi
ozgurrrrr - 15:42
Samet bey güzelim japon balıklarınızı nasıl riske atıyorsunuz?
belki siz gece uyurken japonlarınızı didiklemeye başlayacaklar? görsel olarak da bu uyumsuz türler bir arada vasat görünür.
ne amaçla o mavi kimyasalı akvaryuma döküyorsunuz? yararlı bakteriler oluşmasın diye mi? bir de balıkları strese sokan mavi floresan koymuşsunuz. keşke biraz araştırsaydınız. yaptım oldu kafası bu hobi de işe yaramıyor çünkü tezinizi bir anda çürütebilirler. mavi prenses kendi türlerine bile hırçın bir balık.
ciklet balıkları bölgeci balıklar yarın bir gün eş tutacaklar ve o bölgeye giren savunmasız japon balıklarına zarar verecekler. takas etmek için zaman kaybetmeyin petshop'a götürüp iade edin yerine yem alabilirsiniz.
iyi hobiler [:iyi:]